Kreatívne centrum vo vašom meste/obci

Kreatívne centrum vo vašom meste alebo obci? Prečo nie. Ministerstvo kultúry SR v rámci rozvoja kultúrneho a kreatívneho priemyslu podporuje ich budovanie a dokonca aj prevádzku.

Príďte na náš seminár a oboznámte sa s podrobnosťami výzvy na kreatívne centrá, zistite čo vám vie takýto priestor priniesť, ako na finančnú stránku projektu, získajte praktický pohľad na vec a mnoho iného.

Seminár bude prebiehať v štyroch tematických blokoch:

Vybrané aspekty výzvy na kreatívne centrá

V prvom bloku vám pomôžeme odhaliť všetky možnosti, ktoré dáva výzva a ukážeme vám cestu, ako z vašej budovy spraviť kreatívne centrum. Venovať sa budeme najmä týmto otázkam:

   • kto môže žiadať finančné prostriedky
   • na čo je možné žiadať finančné prostriedky
   • čo by malo byť obsahom projektu, aby mal šancu na úspech
   • aké základné podmienky musí žiadateľ splniť
   • a odpovieme vám na všetky vaše otázky

Čo môže a vie Kreatívne centrum robiť

Kreatívne centrum bez ponuky vhodných služieb je len prázdnym priestorom bez života. Ukážeme vám ako pripraviť programy služieb tak, aby kreatívne centrum bolo aktívnym a tvorivým priestorom, ktorý priťahuje myšlienky a nápady. Potrebné je vedieť ako motivovať miestne komunity a ukázať im priestor, v ktorom sa môžu realizovať. Dobré nápady je ale nutné preniesť do plánov, termínov a rozpočtov. Ako plánovať služby, alebo ako neutopiť nadšenie v administratíve sa dozviete v druhej časti seminára.

Finančná stránka projektu

Predstavíme vám jednoduchý finančný model kreatívneho centra, jeho príjmy a výdavky, pri dodržaní všetkých vyžadovaných parametrov výzvy. Zameriame sa na udržateľnosť a zachovanie výsledkov projektu tak, aby boli splnené požadované ukazovatele. Spoločne vyskladáme ideálny obraz financovania a aplikujeme ho na vaše mesto/obec.

Praktické skúsenosti s akceleračným programom

Vo štvrtom bloku vám prezradíme, ako úspešne vytvoriť a riadiť akceleračný program. Predstavíme vám naše skúsenosti z manažovania akcelerátora OpenMaker. V rámci neho sme vybrali a podporili top 5 slovenských projektov, ktorým sme 9 mesiacov poskytovali finančnú podporu a mentoring v oblasti biznisu a spoločenských inovácií. Zástupcovia jedného z víťazovsobi.eco – vám prídu osobne prezentovať svoju skúsenosťprogres, ktorý sa im aj vďaka nášmu akcelerátoru podarilo dosiahnuť.

Kedy a kde?

 • v utorok 6. augusta 2019 v Bratislave (Centire, Záhradnícka 72, Bratislava)
 • od 10:00 – 14:30 hod. (vrátane 30 min. pauzy)

Za koľko?

Školenie stojí 59 €. V cene máte okrem nových poznatkov aj drobné občerstvenie. Vraj budú chlebíčky 🙂

Všetky práva vyhradené © 2024 GrantExpert.sk