Na slnečné kolektory či nový kotol môžete získať ďalšie financie

Rodinné a bytové domy sa môžu uchádzať o podporu vo forme poukážok na inštaláciu zariadení ako slnečné kolektory či kotly na biomasu. Podpora je zameraná na využívanie  obnoviteľných zdrojov energie. V rámci projektu Zelená domácnostiam II. je k dispozícii v rokoch 2019 – 2023 až 48 miliónov eur. O poukážky je však možné žiadať len počas otvoreného kola. Aktuálne majú domácnosti opäť možnosť žiadať o poukážky na inštaláciu slnečných kolektorov, kotlov na biomasu ale aj tepelných čerpadiel a fotovoltických panelov.

Maximálny príspevok na tepelné čerpadlá je 3 400 eur, pri slnečných kolektoroch je to 1 750 eur a po 1 500 eur môžu získať domácnosti na inštalácie kotlov na biomasu a fotovoltických panelov. Zároveň platí, že tento európsky príspevok môže tvoriť maximálne polovicu nákladov na zariadenie vrátane inštalácie. Zvyšnú časť nákladov teda musia domácnosti hradiť zo svojich zdrojov.

Momentálne je z projektu Zelená domácnostiam II. podporených viac ako 7 000 zrealizovaných inštalácií zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Celková suma preplatených poukážok je viac ako 14 miliónov eur. Pre kotly na biomasu platí, že termín na podanie žiadostí o preplatenie je do 18. septembra 2020. Pri poukážkach na kolektory je termín podávania žiadostí o preplatenie do 23. septembra 2020. Viac informácií o podpore využívania obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach sa dozviete priamo na webe programu Zelená domácnostiam II.

Pre viac informácií o otvorených výzvach zameraných na obnoviteľné zdroje a energetiku kliknite sem.


ĎALŠIE NOVINKY | Grantexpert.sk

ARCHÍV WEBINÁROV

Chceli by ste mať k dispozícii kompletný archív webinárov?

AKTUÁLNE VÝZVY | Grantexpert.sk

AKTUÁLNE VÝZVY

Radi vám pomôžeme získať financie pre vaše projekty.

ŠKOLENIA A WEBINÁRE | Grantexpert.sk

ŠKOLENIA A WEBINÁRE

Zorientujte sa vo svete eurofondov a iných grantov.

Všetky práva vyhradené © 2024 GrantExpert.sk