Odborníci z GrantExpert.sk pomohli pripraviť úspešný projekt

Združenie Slovenské centrum obstarávania (SCO) získalo prostriedky na projekt kontroly vo vybraných samosprávach za účelom spracovania najčastejších procesných chýb pri riadení verejných zdrojov.

Projekt s názvom „SAPIENTIA VERO HONOREM – Múdrosť, česť a pravda“ združeniu pomáhali pripravovať odborníci z GrantExpert.sk.

„Jednoznačne je vhodné spolupracovať s expertom, ktorý má o formách a spôsobe vypracovávania žiadosť o nenávratný finančný príspevok dostatok informácií, má skúsenosti s ITMS a vie sa dobre orientovať v príručkách prislúchajúcich k danej výzve,“ uviedol predseda správnej rady SCO Ľuboš Babarík.

Projekt centra získal z Operačného programu Efektívna verejná správa vyše 363 tis. € a na jeho spolufinancuje plánuje vynaložiť ďalších takmer 20 tis. €.

Jeho cieľom je realizovať kontroly vo vybraných samosprávach za účelom spracovania najčastejších procesných chýb pri riadení verejných zdrojov.

Výstupy z  kontroly 60 samospráv budú skompletizované vo forme zbierky minimálne desiatich  opatrení a návrhov na legislatívne či administratívne zmeny, ktoré zabezpečia transparentné postupy hospodárenia finančných prostriedkov. Projekt sa bude realizovať v Trenčianskom kraji.

„V našom prípade sme mali možnosť spolupracovať s mimoriadne kompetentnou a skúsenou expertkou, ktorej prehľad aj  konzultantská služba boli pre vypracovanie našej žiadosti o grant veľkým prínosom,“ uviedol ďalej Babarík. Portál GrantExpert.sk podľa neho ponúka dobre spracovaný informačný prehľad o výzvach, možnosť získať experta, ktorý je k danej výzve kompetentný a skúsený a výhodou je aj jednoduché kontrahovanie a financovanie služieb, dodal predseda správnej rady SCO.

Slovenské centrum obstarávania je stavovská organizácia, ktorá bola založená za účelom dosahovania finančných úspor a znižovania nákladov v podnikovom nákupe a verejnom obstarávaní.

Tieto ciele dosahuje združovaním drobných aj väčších verejných obstarávaní a nákupov rozličných komodít, prác, energií, tovarov a služieb do veľkých nákupných objemov a využívaním poznatkov a metód vedomostnej ekonomiky za účelom znižovania nákladov a zvyšovania ziskov pre všetkých členov formou centrálneho obstarávania a nákupu.

Informácie o aktuálnych grantových výzvach nájdete TU


ĎALŠIE NOVINKY | Grantexpert.sk

ARCHÍV WEBINÁROV

Chceli by ste mať k dispozícii kompletný archív webinárov?

AKTUÁLNE VÝZVY | Grantexpert.sk

AKTUÁLNE VÝZVY

Radi vám pomôžeme získať financie pre vaše projekty.

ŠKOLENIA A WEBINÁRE | Grantexpert.sk

ŠKOLENIA A WEBINÁRE

Zorientujte sa vo svete eurofondov a iných grantov.

Všetky práva vyhradené © 2024 GrantExpert.sk