Webinár pre podnikateľov: Granty a programy na podporu inovácií

Pre udržanie konkurenčnej pozície a rast firmy sú nevyhnutné inovácie. Práve na ich podporu realizuje Európska únia množstvo podporných schém a iniciatív pre začínajúcich aj etablovaných podnikateľov. V programovacom období 2021-2027 sú k dispozícii miliardy eur, určené na rozvoj inovácií – od myšlienky až po jej úspešné uvedenie na trh. Ide o medzinárodné programy, v ktorých majú šancu uspieť aj slovenskí podnikatelia. Už v stredu, 10. novembra, si počas bezplatného webinára povieme viac o tých najzaujímavejších, ktoré môžu slovenské firmy využiť.

Témy webinára:

  • Prehľad európskych programov a iniciatív, ktoré podporujú inovačné aktivity (2021-2027)
  • Prototypovanie, validácie, zavádzanie alebo rozvoj (najmä) digitálnych inovácií (granty 50-250 tis. eur)
  • Podpora vývoja a uvedenia prevratných inovácií na trh (granty a investície do 17,5 mil. eur)
  • Akceleračné programy (granty, podpora pre vstup na trh a príprava na vstup investora)
  • Bezplatné podporné služby pre rozvoj inovácií (internacionalizácia, ochrana práv duševného vlastníctva, riadenie inovácií, budovanie partnerstiev)

Lektori:

  • Ivan Filus – inovačný expert a konzultant pre mladé ambiciózne inovatívne firmy a progresívne výskumné tímy v akademickej sfére. Už 25 rokov sa venuje podpore inovácií vo firmách a regiónoch. Počas tohto obdobia participoval na koordinácii a realizácii viac ako 60 medzinárodných projektov. Podieľa sa na administratívnom riadení slovenského zastúpenia celosvetovej siete Enterprise Europe Network, ktorá pomáha podnikom inovovať a vstupovať na zahraničné trhy. Pôsobí v štruktúrach Slovenskej republiky pre rámcové programy Európskej únie pre výskum a inovácie. V rámci programu Horizont Európa je nominovaný ako Národný kontaktný bod pre Slovensko za oblasť Európskej rady pre inovácie (EIC) a Európske inovačné ekosystémy (EIE). Už niekoľko rokov pripravuje spravodajstvo o inováciách a podnikaní InnoNews.blog.
  • Ing. Juraj Kučera – venuje sa rozvoju obchodu, predaja a inováciám v strategickom riadení firiem. Pomáha spoločnostiam v rôznych etapách rastu – od začínajúcich podnikateľov, mladých firiem, až po etablované / rodinné spoločnosti, ktoré zvažujú expanziu, digitalizáciu, alebo potrebujú efektívne nastavenie obchodnej stratégie. Pracoval na mnohých národných, medzinárodných a výskumných projektoch. Spoluautor niekoľkých publikácií, majiteľ vinárstva a zakladateľ podnikateľského podcastu.

Kedy a kde?

 


ĎALŠIE NOVINKY | Grantexpert.sk

ARCHÍV WEBINÁROV

Chceli by ste mať k dispozícii kompletný archív webinárov?

AKTUÁLNE VÝZVY | Grantexpert.sk

AKTUÁLNE VÝZVY

Radi vám pomôžeme získať financie pre vaše projekty.

ŠKOLENIA A WEBINÁRE | Grantexpert.sk

ŠKOLENIA A WEBINÁRE

Zorientujte sa vo svete eurofondov a iných grantov.

Všetky práva vyhradené © 2024 GrantExpert.sk