Eurofondy v programovom období 2021 – 2027

Slovensko má na najbližšie roky k dispozícii bezprecedentný balík peňazí z Európskej únie. Do roku 2029 to je suma približne 34 miliárd EUR. Pre všetkých potenciálnych žiadateľov je to skvelá správa. Peniaze tu budú a treba ich minúť. Samozrejme, granty a dotácie (eurofondy 2021 – 2027) nebudú použiteľné na všetko. Značnú časť balíka zrejme minie štát na veľké infraštrukturálne a iné národné projekty. Až ďalšími v poradí budú mestá a obce, školy či súkromný sektor. Napriek tomu bude finančných zdrojov toľko, že ani odborníci nepredpokladajú ich úplné vyčerpanie.

Čo s tým? Treba pripraviť projektové zámery, na ktoré sa tieto financie využijú. Pochopiteľne, také jednoduché to nie je. Eurofondy sú špecifickým nástrojom, určeným na financovanie konkrétnych oblastí. Zorientujte sa vo svete eurofondov 2021 – 2027.

všetko o eurofondoch
Čo sú to eurofondy?

Ako sú eurofondy rozdeľované jednotlivým krajinám? Prečítajte si základné informácie o eurofondoch, ktoré sa po správnosti nazývajú Európskeštrukturálne a investičné fondy (EŠIF).

eufund
Aké oblasti budú podporované?

Čerpáme eurofondy dostatočne efektívne? Aké zmeny prinesie nové programové obdobie alebo Operačný program Slovensko? Aké projekty budú podporované v rokoch 2021 – 2027? Viac informácií sa dozviete tu.

novinky zo sveta eurofondov
Eurofondy a Plán obnovy

Aký je rozdiel medzi balíkom peňazí z eurofondov a balíkom peňazí z Plánu obnovy? Koľko peňazí dostaneme z týchto zdrojov?

Všetky práva vyhradené © 2024 GrantExpert.sk