Máte v hlave plán? Financujte ho z grantov.

Nosíte v hlave nápad premyslený do najmenších podrobností a jediné čo vám chýba sú financie na jeho realizáciu? Zistite či sa dá financovať pomocou grantov . Najlepším zdrojom informácií o všetkých dostupných dotáciách na Slovensku je online portál GrantExpert.sk.

Vhodnú grantovú výzvu si môžete na portáli nájsť aj sami. Vo vyhľadávači grantov, ktorý sa vám zobrazí hneď po načítaní stránky, si môžete jednoducho filtrovať granty podľa toho komu a na čo sú určené. Získate zoznam dostupných grantov. Vyberte si vhodnú dotáciu pre váš plán a môžete začať písať svoju žiadosť o grant.

Ak si nie ste istý, aký zdroj použiť, obráťte sa na expertov portálu. Počas konzultácie si s vami prejdú vaše nápady, zistia možnosti ich financovania a radi vám zodpovedajú všetky otázky o grantoch. Druhá, rýchlejšia možnosť je online posúdenie financovateľnosti vášho projektového nápadu. Váš zámer zadáte na portál a spätnú väzbu od experta získate do pár dní vo forme správy.

Každý žiadateľ o granty musí spĺňať niekoľko základných podmienok:
1. Musí mať právnu formu, ktorá je v súlade s podmienkami konkrétnej výzvy
2. V sfére podnikania, na ktorú žiada dotáciu má určitú históriu (podnik nebol založený dnes, včera alebo pred týždňom)
3. Nesmie mať nedoplatky na daniach, sociálnom a zdravotnom poistení
4. Musí mať vlastné zdroje na pokrytie spolufinancovania projektu
5. Plánované aktivity projektového nápadu musia byť v súlade s oblasťami ktoré výzva podporuje.

Pri splnení základných podmienok to môže vyzerať napríklad takto: Chcete rozvíjať svoje podnikanie a využiť služby dizajnéra, programátora, architekta alebo marketéra? Financujte tieto aktivity z Kreatívnych voucherov.

Po úspešnom nájdení vhodnej podpory je načase pripraviť žiadosť o grant. Ak nemáte v tejto oblasti skúsenosti, experti z portálu vás dokážu previesť celým procesom bez stresu. Experta si môžete vybrať na základe vlastných požiadaviek, či už z hľadiska ceny, skúseností, referencií…

Informácie o grantoch a dotáciách zdarma


ĎALŠIE NOVINKY | Grantexpert.sk

ARCHÍV WEBINÁROV

Chceli by ste mať k dispozícii kompletný archív webinárov?

AKTUÁLNE VÝZVY | Grantexpert.sk

AKTUÁLNE VÝZVY

Radi vám pomôžeme získať financie pre vaše projekty.

ŠKOLENIA A WEBINÁRE | Grantexpert.sk

ŠKOLENIA A WEBINÁRE

Zorientujte sa vo svete eurofondov a iných grantov.

Všetky práva vyhradené © 2024 GrantExpert.sk